Okullar | Konular | Kitaplar

13 Aralık 2013 Hangi İllerde Okullar Tatil

Yarın hangi illerde okullar tatil?
Yurt genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitim-öğretime yarın itibari ile ara verildi. İşte Valiliklerden yapılan açıklamalara göre yarın okulların tatil olduğu iller.

ORDU

Bazı ilçelerde kar yağışı dolayısıyla yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Ordu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.
TRABZON
Kent merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Trabzon'da etkili olan kar yağışı sebebiyle, il merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, önceki günden beri kentte etkili olan kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla, 13 Aralık Cuma günü, merkeze bağlı belde ve köyler ile Düzköy, Hayrat, Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı, Sürmene, Dernekpazarı, Vakfıkebir, Of, Köprübaşı, Çaykara ve Çarşıbaşı ilçelerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, Trabzon kent merkezi, Araklı, Yomra ve Arsin ilçe merkezleri dışındaki köy ve beldeler ile Maçka ilçesinde ise Esiroğlu ve Atasu beldelerindeki okulların tatil edildiği kaydedildi.
TUNCELİ
Tunceli'de, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime yarın ara verilecek.

Tunceli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Ziya Polattaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, köylerden kent merkezine taşımalı olarak gelen öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından yarın onlara yönelik eğitime ara verildiğini belirtti.
Kararın kent merkezindeki öğrencileri kapsamadığını ve eğitim öğretimin devam edileceğini belirten Polattaş, Pülümür ilçesinde de eğitime 1 gün ara verildiğini anımsattı.
VAN
Van'ın Erciş, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Gevaş ve Özalp ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime bir gün daha verildi
Kent genelinde iki günden bu yana devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu kent merkezi ve bağlı köyler ile Muradiye ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar bir gün daha tatil edildi.
Erciş, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Edremit, Gevaş ve Özalp ilçelerindeki ilk, orta dereceli okullar ile liselerde ise olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.


Konular