Okullar | Konular | Kitaplar

9 Aralık 2013 Hangi İllerde Okullar Tatil

Kar yağışının etkili olduğu kentlerde eğitime yarın ara verilecek, hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacak
Zonguldak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilecek, hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacak. Valilikten yapılan açıklamada, dünden itibaren kar yağışının etkili olduğu kentte eğitime merkez ilçe, bağlı belde ve köylerde yarın ara verileceği, hamilelerle engelli kamu çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. Vali Ali Kaban da Twitter'dan eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kaban, "Hava soğuk, kar yağıyor, fırtına var. Yarın okullar tatil. Evde annemizi üzmeyelim çocuklar" mesajını paylaştı.

KARABÜK

Karabük'ün bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği bildirildi. Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkili olduğu Safranbolu ve Eflani ilçelerinin ardından Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde de okulların yarın için tatil edildiği belirtildi.

Fırtınayla birlikte süren kar yağışı sebebiyle eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği haberinin söz konusu ilçelerde halka duyurulduğu ifade edildi.
Bu arada, 129 köy yolunda kar sebebiyle yol açma çalışmaları devam ederken, açılan yolların bir süre sonra tekrar ulaşıma kapandığı öğrenildi. Özel İdare ve Karayolları'na bağlı ekiplerin çalışmaları sürüyor.

KASTAMONU

Pınarbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilecek. İlçede yapılan anonslarla, okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Öte yandan, cenaze töreni için İstanbul'dan gelen araçlar Eflani köyü Aday mevkisinde tipi nedeniyle mahsur kaldı. Karayolları ekipleri bölgede yol
açma çalışması başlattı.

Kerte ve Muratbaşı köylerindeki elektrik kesintisine müdahaleye giderken yolda mahsur kalan ekiplerin kurtarılması için de çalışma başlatıldığı öğrenildi.


Konular