Okullar | Konular | Kitaplar

'15 tatil' zamanı

4+4+4 eğitim sisteminin ilk karneleri dün dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanı'nın değiştiği günde yaklaşık 17 milyon öğrenci karne almanın sevincini yaşadı

Türkiye genelinde dün yaklaşık 17 milyon öğrenciyle 800 bin öğretmen, 2012- 2013 eğitim yılının ilk yarısını tamamlayarak, sömestr tatiline girdi. Milli eğitimde, 4+4+4 zorunlu 12 yıl, 66 aylık öğrencilerin eğitimi, serbest kıyafet, seçmeli dersler gibi tartışmalarla başlayan 2012-2013 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi dün tamamlandı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 17 milyon öğrenci karne aldı. 5-7 yaşında, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencisi 1 milyon 600 bin öğrenci ilk kez karne heyecanı yaşadı.

"BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİN"
Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, velileri başarılı olan öğrencileri ödüllendirmeleri, karnelerinde düşük not getiren öğrencilere de baskı yapmamaları ve şans vermeleri uyarısında bulundu. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 11 Şubat Pazartesi günü başlayacak, 14 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

VELİYE DE KARNE
İstanbul' da da 2 milyon 600 bin öğrenci karne aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Rami İlköğretim okulunda öğrencilere karnelerini verdi. Kaymakam Osman Kaymak da öğrenci velisi Gülşah Külhancı'ya yeni uygulama kapsamında lise karnesini verdi. Toplam 13 çadır kent ve 4 konteynır kentte yasayan Suriyeli göçmen çocuklar da dün karne sevinci yaşadı.

Konular