Okullar | Konular | Kitaplar

10 Aralık 2013 Hangi Okullar Tatil Edildi

10 aralık 2013 salı gün Aşırı kar yağışı nedeniyle bazı iller eğitime bir ara verdi. 10 Aralık Kar ATatili Olan İller

İşte aşırı kar nedeniyle eğitime bir gün ara veren il ve ilçeler şöyle; 10 Aralık Kar Tatili Olan İller

hangi iller kar tatili

ZONGULDAK

Bu ilde bugün kar tatili var. Zonguldak yaşanan aşırı kar sebebiyle 11 köy yolunda ulaşım imkansız hale geldi. Valilik, merkez, bağlı belde ve köylerde buna ek olarak ise Kilimlideki okullarda eğitime bugün ara verildi. Dün akşam hızlanan kar bu sabah oldukça arttı. Şehrin yüksek bölgelerinde kar yüksekliği 60, alçak bölgelerde kar boyu 20 santimetre olarak saptandı. Aşırı kar yağışı ve esen kuvvetli rüzgar sebebiyle Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak- Ankara Karayolunda ulaşım güç bela sağlandı.
Zonguldak’ta 1 Bugün de Kar Tatili Var

Zonguldak merkeze bağlı belde ve köylerdeki taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji Müdürlüğünün olumsuz hava koşulları beklentisinden dolayı merkeze bağlı belde ve köylerde taşımalı eğitim yapılan ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın 1 gün süreyle ara verileceği kaydedildi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının yarın etkisini artıracağını belirterek, vatandaşları buzlanmanın yanı sıra don riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Artvin Kar Tatili Haberi Geldi. Artvin’de 10 Aralık Salı Günü Okular Tatil

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının dün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam ettiği belirtilerek, “Yoğun kar yağışı dolayısıyla valiliğimizce il merkezi ile Hopa, Murgul ve Borçka ilçelerimizdeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumları 10 Aralık Salı günü bir gün süreyle tatil edilmiştir” denildi.

KARABÜK

Bu ilde kar tatili yok. Karabük Valiliği ise gece yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ulaşımın güçleştiğini İldeki halk muhtemel don olayı yaşanabilmesi ihtimaline karşı ikaz edildi.

AĞRI

Sabah etkisini oldukça gösteren ve kısa sürede olukça artan kar yağışı sonucunda şehirde yüksek bölümlerdeki kar boyu 60 santimetre olarak saptandı. 30 köy yolunda ulaşım imkansız hale geldi. Üstelik yol açmak için şartlarda oldukça elverişsiz. 10 Aralık Kar Tatili Olan İller

HAKKARİ - YÜKSEKOVA

Sabah etkisini gösteren aşırı kar yağışı hızla sürmekte, buna istinaden yüksek bölgelerde kar boyu yarım metreyi aştı. İlçeye bağlı köy yollarında ulaşım imkansız hale geldi.

KASTAMONU

Kastamonu’da 2 gündür sürekli devam eden kar yağışı şehirde hayatı oldukça zorlaştırdı. Kar yağışı bir kaç gün devam edecek.

BOLU

Bu ilde kar tatili yok. Bolu’da 2 gündür kesintisiz yağan kar nedeniyle hayat felç oldu. Bu ilçeler; Gerede, Mengen,Yeniçağa, Dörtdivan ilçeleridir. Bolu’da hizmet veren hamile ve engelli memurlar için ise 3 gün işe gitmeme izni verildi. Bu haberleri Bolu Valisi İbrahim Özçimen resmi twitter adresinden yayınladı. Vali, Mudurnu, Seben, Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde eğitime ara verilmeyeceğini de belirtti.

Bolu’da 2 gündür yapan kar sebebiyle kar boyunun bolu merkezde 15 santimetreyi, D-100 ve TEM otoyolunun Bolu Dağı bölgesinde ise 25 santimetreyi bulduğu saptanıldı. Bu yollarda devamlı olarak Karayolları ekipleri çalışıyor ayrıca trafik ekipleri ulaşımın sorunsuz olması nedeniyle hep iş başında bulunuyor.

KAR İSTANBUL’A GELİYOR

Bugün itibariyle İstanbul’da kar kendini gösterdi. Yağmurla karışık başlayan kar ilerleyen saatlerde kara dönüştü. Yarında kar yağışı devam edecek. Perşembe ve cuma günleri ise kar yağışının yağmurla birlikte sürmesi tahmin ediliyor.


Konular